KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Internat

Zamieszkaj u nas!
Zapraszamy do zamieszkania w naszym nowym ostrowskim internacie. Zostały 3 wolne miejsca. Oferta skierowana jest do uczniów pragnących rozpocząć od września naukę w jednej ze szkół średnich naszego powiatu. Zapraszamy!

Podanie o przyjęcie do internatu

 

Internat - cóż to za miejsce?

Internat Zespołu Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie rozpoczyna ponownie swoją działalność w roku szkolnym 2020/2021. Przeznaczony jest  dla dziewcząt i chłopców uczących się w ZSM-T ,  jak również tych, którzy uczą się w innych szkołach na terenie Łasku. Położenie internatu w otoczeniu dworu i XIX wiecznego parku, pełnego niezwykłych roślin, świadków historii rodu Szweycerów i 60 - letniej tradycji szkoły sprawia, że jego mieszkańcy przenoszą się  w magiczny świat, daleki od miejskiego zgiełku, wrzawy i ciągłego pędu za niczym. To tutaj, pod konarami starych drzew, dębów, lip, jesionów i klonów  znaleźć można spokój i cieszyć się radością chwili. Okazałe rododendrony i magnolie wysyłają swoje kwiaty na miły początek dnia, a alejki zapraszają do spaceru  i życzą przechodniom niezapomnianych wrażeń. 

Spacer parkowymi ścieżkami co chwilę umilają ptasie trele, wiewiórki, zające i kaczki zadomowione w parkowym stawie.

Cóż można chcieć więcej? 

Internat - dla kogo? 

Pobyt w internacie proponujemy tym , którzy chcą realizować  swoje marzenia i obawiają się, że połączenie nauki oraz dodatkowych szkoleń, odbywających się po zajęciach nie będzie możliwe ze względu na odległość szkoły od miejsca zamieszkania. Życie " internackie"  daje pewność nie tylko systematycznej nauki pod okiem pedagogów, ale też kształtowania dojrzałych postaw, życia w grupie, w oparciu o najważniejsze życiowe  wartości. To prawdziwa szkoła życia, z dala od mamy i taty, ale niemal jak w domu.

Każdy dzień ma swoją ramę, a każdy uczeń - swoje obowiązki. Z jednej strony, daje to poczucie stabilizacji i spokoju, z drugiej - uczy samodyscypliny i dobrej organizacji.

Internat- jak się tu żyje?

 • Pokoje wychowanków usytuowane są na I piętrze w budynku szkoły. Jest to idealna  lokalizacja, gwarantująca poczucie bezpieczeństwa .
 • Do dyspozycji mieszkańców internatu mamy 30 miejsc w 3 - osobowych pokojach.
 • Wszystkie pokoje są wyremontowane; nowe podłogi, meble, tapczany i elementy dekoracyjne zostały  dobrane w taki sposób, aby  tworzyły domowy klimat połączony z odpowiednimi warunkami do nauki i wypoczynku.
 • Internat pracuje 7 dni w tygodniu, zapewniając opiekę wychowawczą oraz posiłki  od poniedziałku do piątku.
 • Podczas weekendów do dyspozycji uczniów są ogólnodostępne kuchnie, gdzie istnieje możliwość przygotowywania  posiłków samodzielnie .
 • Mieszkańcy internatu mają możliwość korzystania z Internetu, siłowni, sali sportowej  oraz sal cichej nauki i świetlicy.
 • Wychowankowie mogą korzystać z oferty zajęć dodatkowych - zajęcia sportowe, taneczne, ćwiczenia militarne oraz wyjść grupowych na wydarzenia kulturalne organizowane przez instytucje upowszechniające kulturę w Łasku. 

Internat prowadzi również działalność sezonową, udostępniając bazę noclegową dla gości oraz grup zorganizowanych typu kolonie czy obozy sportowe

Zaleca się, aby uczniowie przybywający do internatu posiadali:

 • Własną bieliznę pościelową (poszwa, poszewka, prześcieradło) czy też swój koc.
 • Bieliznę osobistą, piżamę, pantofle, kubek i talerzyk deserowy.
 • Przybory toaletowe i środki do utrzymania higieny osobistej.
 • Przybory do czyszczenia obuwia i odzieży.

Koszt zakwaterowania 150 zł (m-c)

Koszt wyżywienia ok. 18 zł dziennie

Pokoje

Kuchnia i hol

Park

Dworek Szweycerów

Szkoła